מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | לוח משחקים | 31/05/2008 - מ.ס. אשדוד מול מכבי חיפה
EN facebook youtube instagram
ליגת העל, מחזור 33 , 31/05/2008 , אשדוד
7,000 צופים |  שופט: איתן טבריזי
מ.ס. אשדוד
0-2
מכבי חיפה

מהלך המשחק

5
10
15
20
25
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
מחצית
חילוף - לואב כיאל מחליף את מור דהאן
חילוף - אלון חרזי מחליף את ישראל זגורי
חילוף - גיא פילוסוף מחליף את מוחמד גדיר סיום
המשחק
89
חילוף - מכבי חיפה
גיא פילוסוף מחליף את מוחמד גדיר
83
חילוף - מכבי חיפה
אלון חרזי מחליף את ישראל זגורי
76
חילוף - מכבי חיפה
לואב כיאל מחליף את מור דהאן

הרכבים

הרכב פותח

5-3-2
יהב יולזרי
מור דהאן
שי מימון
דקל קינן
אלירן דנין
אייל משומר
ישראל זגורי
ליאור רפאלוב
בירם כיאל
מוחמד גדיר
אושרי גיטה

מחליפים

גיא פילוסוף (בלם)
89
אלון חרזי (בלם)
83
לואב כיאל (קשר)
76

מאמן

מאת: יצחק הברמן , |  שבת , 31/5/2008

אשדוד שוב בוכה

לפני חמש שנים, מכבי חיפה ניצחה בעיר הנמל התאומה 1:5 והפסידו את האליפות בהפרש שערים. הפעם, בעלת הבית בוכה מאושר אחרי שניצחה את חיפה 0:2 ונשארה בליגת העל. היום שותפו 10 שחקני בית- כמו לפני 16 שנים ב...אשדוד. צילום של יוסי שקל: גיטה וראובן במאבק על הכדור
זה מה שהיה למכבי חיפה להציג היום באשדוד. אין לאף אחד זכות לחטט בהרכב המטולא, וזאת הפעם הראשונה העונה שהוא אכן כזה. ה" ירוקים" לא חייבים התנצלות לאיש. הם לא רצו לשלוח את פיטר מסיללה ופאנטיני לדרום- אפריקה המחוייבים לנבחרתם- אופ"א לחצה.
הם לא שלחו את ניר דוידוביץ, גוסטבו בוקולי ורנה לימה לשולחן הניתוחים. מצבם הצריך זאת. קרוסה ורנאטו לא שיחקו גם בשבוע שעבר, והם גם לא בארץ וגם חרזי וקטן נוטרלו. מבחינה רפואית, השנה הכי פחות בריאה.רוני לוי, במשחקו האחרון כמאמן מכבי חיפה, נאלץ לאלתר הרכב מארץ האילתורים. כמו שציין ערב המשחק- קבוצת נוער מחוזקת. אפשר להסתכל על חצי הכוס המלאה.
עשרה שחקנים מתוצרת בית, מתוכם שני מחליפים. צריך לנדוד רחוק לאחור כדי לבדוק מתי מכבי חיפה כללה בהרכבה כל כך הרבה צעירים. ואיזה צרוף מקרים: זה קרה ב... אשדוד, גם בחודש מאי (1992) מול מכבי תל אביב שריצתה עונש רדיוס וזה לא הפריע לה לנצח 1:5.
בהרכב חיפה שיחקו שמונה: השוער יעקב בוסקילה, איתן אהרוני, אריק בנאדו, מרקו בלבול, יניב כהן, ראובן עטר, אברהם אבוקרט, איתי מרדכי. עוד שני מחליפים, השוער אסרף דאמוני וחנא פרהוד.בניגוד לדעה הרווחת, רק מכבי פתח תקווה שיתפה העונה יותר שחקני מתוצרת עצמית. בחיפה שיחקו קבוע דוידוביץ, קינן, כיאל וקטן כאשר גם ליאור רפאלוב לא מקופח בדקות משחק.
הכבודה הצעירה לא הצליחה היום לאיים על המארחת כי לא היו לה כלים לעשות זאת. לא מספיק להעלות שחקנים צעירים, צריכים שגם היריבה לא תגיע כשחרב חדה על צווארה. מראש היה ברור שעם כל מה שהחיפנים ישקיעו, ממולם תתייצב אשדוד שלא תוותר על ההזדמנות הבלתי חוזרת שניתנה לה להישאר בליגה, אחרי שכבר הספידו אותה.והיא לא החמיצה את ההזדמנות. מדקת הפתיחה ועד לסיום הסתערה על ההגנה החיפנית, שלטה ללא מיצרים במרכז המגרש ויצרה מצבי הבקעה מצוינים. כבשה רק צמד שערים, מעט לפי ההתרחשויות במשחק החד צדדי ונראה ששני הצדדים יוצאים לפגרה ברגשות מעורבים. אשדוד ניצחה וניצלה, ומי שניצלת ברגע האחרון אינה יכולה לסכם עונה טובה- על חיפה כבר אמרו הכל.

המקומיים, בראשות הבולגרי דימיטרי מקרייב, לא נתנו להגנת חיפה לנשום לאורך זמן. בדקה הרביעית פריצה של גוסו- גוסו שהגיעה לרגלי מקרייב ומרגליו לקורה. המהלך לא הסתיים אלא רק כאשר משה אוחיון הסתער וניסה להכניע את יולזרי, הצליח אבל לא את קינן שניצב על הקו והציל.גם רפאלוב הפך למציל לרגע, כאשר הרחיק מקו השער נגיחה מאיימת של גונזאלס, אחרי קרן, אך בדקה ה- 23 אפסו תקוותיה של חיפה לשמור על שער נקי: דוד רביבו השאיר את הבולגרי מול יולזרי שלא יכול היה להושיע וראה את רשתו זזה- 0:1 לאשדוד.
חיפה לא נכנסה למשחק ואשדוד ניצלה זאת היטב. עידן שריקי התקדם והשאיר בעקבו לאוחיון שהתרשל ובעט חלש לידי יולזרי וארבע דקות מאוחר יותר (37) המשחק נגמר, לא רשמית: המגן ליאור ראובן מסר לשריקי שפרץ, שי מימון הכניס רגל והכשיל אותו. טבריזי שרק לפנדל ודוד רביבו קבע 0:2 במחצית.המחצית השניה לא היתה שונה מקודמתה. רפאלוב (62) עוד הספיק להציל שוב מקו השער ועד לסיום כולם ספרו את הדקות. בחיפה ערכו הופעות בכורה, מלבד מוחמד גדיר ששיחק 89 דקות, גם הקשר לוהב כיאל ( מתי שיחקו שני דודנים יחד בהרכב מכבי חיפה?) ובלם הנוער, גיא פילוסוף.

מי שזוכר, לפני חמש שנים ניצבו 7000 חיפנים באצטדיון באשדוד ו" בכו" על אובדן האליפות למכבי תל אביב בגלל שני שערים. חיפה ניצחה אז 1:5 ולא הספיק לה. היום הגיע תורם של 7000 אשדודים לבכות, מאושר. תיקו דמעות.

הרכב אשדוד: סמי אג'יי, ליאור ראובן, כריסטיאן גונזאלס, יאשה ודראן, אדיר טובול, ז'אן ז'אק גוסו, יוסי אופיר, משה אוחיון ( קובי דג'אני/ 84), דוד רביבו, עידן שריקי ( רחמים צ'וקול/ 76), דימיטרי מקרייב ( שי הולצמן/ 86).

אשדוד
מקרייב מונע ממימון וקינן להתקרב לשערו. צילום: יוסי שקל
דנין מצליח למנוע מרביבו לגנוב" את הכדור. צילום: יוסי שקל"
זגורי פתח לראשונה בהרכב- אופיר לא התרגש במיוחד. צילום: יוסי שקל
אשדוד
מקרייב מונע ממימון וקינן להתקרב לשערו. צילום: יוסי שקל
זגורי פתח לראשונה בהרכב- אופיר לא התרגש במיוחד. צילום: יוסי שקל
דנין מצליח למנוע מרביבו לגנוב" את הכדור. צילום: יוסי שקל"

אלבום תמונות

בירם כיאל נמלט מאוחיון- רפאלוב ורביבו משקיפים. צילום: יוסי שקל
אוחיון דולק בעקבות בירם כיאל.   צילום: יוסי שקל
אשדוד
אשדוד
אשדוד
אשדוד
במיאוץ הזה גיטה ניצח- את הנקודות גוסו לקח.  צילום: יוסי שקל