סופ"ש במחלקת הנוער
EN facebook youtube instagram
 סופ"ש במחלקת הנוער
מאת: יצחק הברמן , |  שני , 18/10/2021

סופ"ש במחלקת הנוער

רגע לפני מחזור משחקי גביע, הקבוצות הצעירות של המועדון השלימו מחזור משחקים עם ניצחונות, הפתעות לטובה וגם הפתעות פחות נעימות. איציק הברמן מסכם את משחקי קבוצות המחלקה. צילום: ג'ו הירש, האתר הרשמי

בשעה שקבוצת הנוער מכבי "הרדי" חיפה ממשיכה לשמור על מאזן מושלם בעידן המאמן אלון חרזי (שני ניצחונות), שהצליח גם לנצח את הפועל רעננה (ידיעה נפרדת) וגם לאפשר מנוחה למספר שחקנים לקראת משחק הגומלין במוקדמות ליגת האלופות מול ז'לגיריס, שאר קבוצות המחלקה מנסות להסתער קדימה, בהצלחה חלקית.

קבוצת נערים א' מכבי "עלמני" חיפה נקלעה השנה למצב שמשחקיה הופכים למסובכים ולא חשוב מי היריבה. באמצע השבוע נוצחה ע"י מ.ס. אשדוד 2:1 ובשבת האחרונה יצאה למשחק חוץ מול בית"ר ירושלים, לא מאריות הליגה (14) ורק בשלהי המשחק הצליח סאלי פחימה (דקה 83) לנעוץ כדור בודד ברשת המארחת שהפך לשער הניצחון, 0:1. מעבר לכך, יהיה זה מוגזם להצביע על קבוצתו של גיא בוגנים כמי שמתחילה לחשוב על התקרבות ממשית לפסגה, למרות שסוף סוף הפועל תל אביב שמטה נקודות ראשונות. הפער כעת בין האדומים לירוקים עומד על תשע נקודות.

ביש מזל פקד את קבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים" חיפה במשחקה ברמת השקמה מול הפועל רמת גן. מהדקה ה-36 עת ג'אד שיבלי כבש את שער היתרון, לא היה ספק מי הקבוצה הטובה מבין השתיים. אולם המארחת (מקום 16 בטבלת ליגת העל) לא התייאשה, יצאה להתקפה אחרונה ובתוספת הזמן השוותה וגנבה מחיפה של עודד ברנע שתי נקודות יקרות. שער השוויון גרם נזק לחיפה, בכך שהתרחקה ממכבי פתח תקווה אשר בראש הטבלה מרחק שש נקודות. חיפה רביעית בטבלה והיא מתקשה במשחקי חוץ. מתוך חמישה משחקים ניצחה רק באחד, נוצחה בשניים ופעמיים סיימה ללא הכרעה.

הפסד שני בשרון לקבוצתו של יורם בסר, מכבי "מיכאל" חיפה (ילדים א') במחוז המרכז. מכבי פתח תקווה גברה על חיפה 0:1 והרחיקה אותה לטווח בן שמונה נקודות מהמוליכה מכבי נתניה.

 

 

שער בודד הספיק לקבוצתו של אורי אזולאי, מכבי "שמואל" חיפה (ילדים ב') בכדי לשלוח את המנוצחת, הפועל תל אביב לביתה בידיים ריקות. בתום שישה מחזורים החיפאים שומרים על מאזן מושלם (18 נקודות), בדיוק כפי שיש למוליכה מכבי פתח תקווה הנהנית מעדיפות בהפרש שערים.

לא כולם מפסידים למכבי פתח תקווה במגרשה. קבוצת ילדים ג' מכבי "עודד" חיפה ממשיכה לדהור ודילגה בקלות יחסית על המכשול המלאבסי עם ניצחון 3:6. קבוצתו של מתן אלמליח ממשיכה להחזיק במקום הראשון עם מלוא 18 הנקודות ורק מכבי תל אביב, אם וכאשר תשלים את משחקיה, תוכל להידבק אליה.

אכזבה מסוימת בקבוצת טרום א' מכבי "ישעיהו" חיפה (מחוז מרכז) בתום משחקה הביתי מול מכבי תל אביב שהסתיים בתיקו 1:1. עבור המאמן מוריס לביא וחניכיו מדובר באיבוד נקודות ראשון אחרי חמישה ניצחונות רצופים. למרות התיקו הבלתי צפוי מול קבוצה מהמקום השישי, חיפה ממשיכה להיצמד למקום הראשון כאשר במאזנה 16 נקודות.

גורל דומה כמעט וציפה לקבוצה המושלמת של אפי סבג, מכבי "יואל" חיפה (מחוז המפרץ). לכאורה, ציפה לירוקים הצעירים והמפתיעים משחק קל מול מ.כ. נווה-יוסף 2 ובפועל העניינים הסתבכו. חיפה עלתה ליתרון שנמחק והאורחת אפילו חוללה מהפך. מכבי השוותה ובסיום ניצחה בשיניים 2:4 כדי להמשיך ולשלוט בכיפת הליגה, יחד עם הפועל חיפה (18 נקודות לכל אחת).

בשבת הקרובה הליגות תפנינה מקומן לטובת מחזור שלישי בגביע המדינה:

נערים א': הפועל עפולה- מכבי "עלמני" חיפה

נערים ב': מכבי "יהויכים" חיפה- מכבי תל אביב

נערים ג': מכבי חיפה גולדשנפלד "קצף"- בית"ר נורדיה ירושלים

ילדים א': הפועל ירושלים- מכבי "מיכאל" חיפה

ילדים ב': מכבי באר שבע- מכבי "שמואל" חיפה

ילדים ג': מכבי פתח תקווה צפון- מכבי "עודד" חיפה

טרום א': מכבי עמק חפר- מכבי "ישעיהו" חיפה

 

הצלחה מקסימלית לקבוצות הצעירות בשלוחת חיפה בנהלל

חודש קשה מאוד עובר על קבוצת נערים א' מכבי "שמעון" חיפה (נהלל). אם בארבעת המחזורים הראשונים צברה תשע נקודות, בארבעה הבאים לא הצליחה קבוצתו של לירן אהרון לזכות ולו בנקודה אחת לרפואה. אדרבא, באמצע השבוע שעבר הובסה בביתה בידי מכבי אחי נצרת 4:0 ובשבת מפלה נוספת והפעם במשחק חוץ מול עירוני נשר, 5:0 שדרדר את הקבוצה מהעמק עד למקום העשירי.

בפעם הראשונה העונה לא מצליחה קבוצת נערים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד לראות שער, לא זכות ולא חובה ומסיימת בתיקו 0:0 במשחק חוץ מול הפועל נוף הגליל. קבוצתה של ענבל נמני-קנפו מדורגת במקום השביעי אולם המרחק בינה לפסגה בה נמצאות מ.כ. נווה-יוסף והפועל חיפה, אינו גדול יותר מחמש נקודות.

שלושה שבועות מחפשת קבוצתו של אריק מלכה, מכבי "מקס" חיפה (נערים ג' ממחוז השרון) ניצחון וגם השבת, במגרשה הביתי נכנעה לשחקני מ.ס. איחוד דרום שרון 3:0. הקבוצה מדורגת במקום התשיעי עם שבע נקודות ולראשונה מאז המחזור הראשון הפרש השערים שלה שלילי.

בקבוצת ילדים א' מכבי חיפה גולדשנפלד התאהבו במשחקים צמודים המסתיימים על חודו של שער. שער של יהלי כהן חרץ את גורל ה"דרבי הקטן" מול הפועל חיפה (0:1) והשאיר את קבוצתו של משה אמארה בטווח עין מהמוליכה, הפועל רעננה לה 15 נקודות. לשחקני העמק שתי נקודות פחות.

אחרי שנוצחה בשני המשחקים האחרונים בהפרש שלושה שערים, התקנאו שחקניו של שון שיון וניצחו אף הם בהפרש דומה. היריבה, מ.ס. הפועל קריית-ים אפשרה למכבי חיפה גולדשנפלד (ילדים ב') לנצח 0:3 ולהשאיר את המנוצחת שבת נוספת ללא נקודות. המנצחת במקום השביעי.

ההפתעה הגיחה מקבוצת ילדים ג' מכבי חיפה גולדשנפלד אותה מאמן לירן סבג. קבוצתו דורגה מאחורי בית"ר טוברוק, ללא ספק מועדון מנוסה מזה שנים, אולם הפעם המארחים הלמו בהם ללא רחם וניצחו 0:5. שלוש הנקודות סייעו בעדם לחלוף מעל הנתנייתים.

ועוד הפתעה מקומית, הפעם מקבוצת טרום א' מכבי חיפה גולדשנפלד(מאמן: אלכס סליפקו) במחוז השרון שלא התחשבה ביריב העדיף, הפועל כפר סבא (מקום רביעי) וגברה עליו בבית 1:2. זה היה ניצחונה השני של ה"ירוקה" מנהלל.

גם קבוצות השלוחה מנהלל תצאנה לפגרת גביע:

נערים ב': הפועל חדרה- מכבי חיפה גולדשנפלד

ילדים א': הפועל מטה אשר- מכבי חיפה גולדשנפלד

טרום א': מכבי חיפה גולדשנפלד- הפועל "עליה" כפר סבא