מכבי חיפה למען מוזיאון השואה של סלוניקי
EN facebook youtube instagram tiktok
מכבי חיפה למען מוזיאון השואה של סלוניקי
ראשון , 04/12/2022

מכבי חיפה למען מוזיאון השואה של סלוניקי

הערב יערך משחק הידידות מול אריס סלוניקי, כשעל פי החלטת המארחת, כל ההכנסות ייתרמו לבניית המוזיאון החדש. מכבי תעלה לשחק עם חולצת משחק, כאשר במקום הספונסר הראשי יופיע הכיתוב: "המוזיאון היהודי לשואה. סלוניקי". מוקדם יותר ביקר רמי גרשון בקבר סבו, שהיה אחד הניצולים הבודדים מקהילת סלוניקי. צפו

צפו: הביקור המרגש של רמי גרשון בקבר סבא רבא בסלוניקי

 

מכבי חיפה ואריס סלוניקי למען מוזיאון השואה.

במסגרת מחנה האימונים של הקבוצה בסלוניקי, הוזמנה מכבי חיפה למשחק ידידות נגד אריס סלוניקי באצטדיון אריס (א', 18:30 שידור ישיר בצ'רלטון).

כפי שהוחלט ע"י אריס סלוניקי, כל ההכנסות מהמשחק היום ייתרמו לבניית מוזיאון השואה החדש בסלוניקי, מוזיאון שבבנייתו שותפות ממשלות גרמניה ויוון וקרן "סטברוס ניארהוס".

כאות מחווה, הירוקים יעלו לשחק עם חולצות אשר בחזיתן, במקום הספונסר וולבו, יהיה את המוזיאון היהודי לשואה בסלוניקי. לאחר המשחק החולצות החתומות על ידי כל שחקן ושחקן יימכרו, כאשר כל ההכנסות יועברו לבניית המוזיאון.

הנהלת מכבי חיפה, בהם המנהל הספורטיבי, גל אלברמן והקפטן, נטע לביא, ביקרה היום בצהריים יחד עם הנהלת אריס סלוניקי וראשי הקהילה היהודית באנדרטת השואה בסלוניקי והניחה זר פרחים לזכר הנספים.

מנכ"ל המועדון איציק עובדיה: "כמועדון מוביל, הקהילה עבורנו היא הדבר החשוב ביותר. החינוך לכבוד הדדי וקבלת האחר נימצאים בלב ערכנו. אנו מוצאים חשיבות עליונה לזכור ולא לשכוח את זיכרון השואה בישראל ובתפוצות, שכן ישנה חשיבות גדולה להנצחה ולזיכרון השואה. מועדון כדורגל מכבי חיפה מברך על היוזמה להקים מוזיאון לזכרון השואה בסלוניקי יוון וכמו כן היוזמה הברוכה של קבוצת אריס סלוניקי. אנו מחזקים את ידיהם של הפעילים וגאים לתרום את תרומתנו הצנועה למיזם חשוב זה".

נשיא המועדון היווני, מר תיאודוריס קאריפידיס, אמר לאתר הרשמי: "הרבה לפני שמכבי חיפה החליטה להגיע ולקיים את מחנה האימון שלה כאן בסלוניקי, הייתי בקשר עם מכבי להזמינם למשחק נגד אריס. המשחק מסמל בשבילי את היחסים הטובים בין יוון לקהילה היהודית המכובדת.

כפי שהחלטנו, כל ההכנסות מהמשחק ייתרמו לבניית מוזיאון השואה בסלוניקי בכדי שנוכל כולנו לזכור ולא לשכוח. אני מברך את נשיא מכבי חיפה, מר יעקב שחר, שהצטרף למחווה זו ומכבי ישחקו עם חולצות מיוחדות המוקדשות למוזיאון השואה ושההכנסה ממכירתן גם תעבור לבניית מוזיאון השואה.

הכדורגל מחבר בין עמים ותרבויות ואני מאוד שמח על המשחק ועל הידידות החדשה".

נשיא הקהילה היהודית מר דויד שאלתיאל הוסיף: "מוזיאון השואה של יוון בסלוניקי, הוא פרויקט לאומי חשוב מאוד. מטרתו היא לא רק לשמר ולחזק את זיכרון השואה, אלא גם לספר את סיפורם של כל האנשים שאבדו. השאיפה שלנו היא שזה יהפוך למגדלור במאבק נגד גזענות ואנטישמיות. ד"ר אלברט בורלה, שהוא אגב מעריץ ידוע של אריס, אף תרם את 'פרס בראשית' למטרתנו. היוזמה של אריס ומכבי חיפה לארגן את המשחק ולתרום את ההכנסות למוזיאון, היא מחווה מרגשת מאוד שמשדרת מסר חזק נגד גזענות וחוסר סובלנות, במיוחד בתקופה שבה אנו עדים לעלייה באנטישמיות ברחבי העולם.

אני רוצה להוסיף שהעובדה שהקבוצה היא מחיפה היא מאוד סמלית, כי כידוע נמל חיפה נבנה על ידי יהודים מסלוניקי.

יוזמת החולצות המבורכת של מכבי תעניק לאוהדים מישראל את ההזדמנות להיות חלק מהפרויקט וגם לזכור את היום הזה. אנחנו מצטרפים לקולות של אריס ומכבי חיפה לצעוק בקול 'לעולם לא עוד'".