מכבי חיפה - האתר הרשמי
EN facebook youtube instagram
רקע

רקע

מחלקת הנוער של מכבי חיפה נחשבת זה שנים רבות לנושאת הדגל של מחלקות הנוער בישראל, בעיקר עקב ההשקעה הכלכלית בה, מתקניה ואיכות השחקנים היוצאים מקרבה. רבים מהם מוצאים דרכם לסגל הקבוצה הבוגרת, אחרים מאיישים עמדות מפתח בקבוצות אחרות בליגות הבכירות.

מאז הקמתה ב- 1950 עברה המחלקה תהפוכות גדולות, בעיקר בקווי החשיבה של המועדון ששם לו למטרה עליונה להכין תשתית ראויה לבוגרים. אם בעבר שחקנים מאזור המרכז לא התלהבו, בלשון המעטה, להגיע ולשחק במכבי חיפה, מאז רכישת הקבוצה בידי הנשיא יעקב שחר (1992) חלה תמורה מרחיקת לכת גם בנושא זה.

בשלושת העשורים האחרונים, בוגריה של מחלקת הנוער הירוקה מהווים את מיטב הכדורגלנים הישראלים. חלקם פרצו גבולות בחו"ל ואחרים כיכבו בזירה המקומית, וביניהם: אייל ברקוביץ', ראובן עטר, אריק בנדו, מרקו בלבול, ניר דוידוביץ', יניב קטן, תומר חמד, ליאור רפאלוב, עדן בן בסט, בירם כיאל, טאלב טוואטחה, דקל קינן, מאור בוזגלו, ועוד רבים וטובים. 

מועדון הכדורגל מכבי חיפה דוגל לאורך השנים בשילוב בוגרי מחלקת הנוער בקבוצה הבוגרת. שחקנים בולטים המסיימים גיל נוער, נמנים על סגל הקבוצה, ודוגמאות רלוונטיות ניתן לראות גם בעונת 2019/20 עם שילובם של נטע לביא (קפטן הקבוצה), עאיד חבשי (קפטן משנה), סנטיהו סלליך, רז מאיר, עופרי ארד ואחרים.