מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | עופרי ארד
EN facebook youtube instagram
עופרי ארד
Ofri
Arad
15
עופרי ארד
15
עונת 2022-23  >  הקבוצה  >  עופרי ארד

עופרי
ארד

תאריך לידה
11/09/1998
אזרחות
ישראלי
עמדה
בלם
בלם
4
הופעות
0
שערים
0
בישולים

בלם, מיוצאי מחלקת הנוער המצטיינת של מכבי חיפה.
עופרי הוא הצעיר מבין שבעת אחיו שהחל לשחק בקבוצת טרום א' של מכבי "ישעיהו" חיפה בעונת 2008/09. ממקום מגוריו, קיבוץ החותרים במועצה האזורית חוף הכרמל, עשה את הדרך לאימונים. כבר בקבוצת ילדים ג' מכבי "עודד" חיפה טעם טעמה של אליפות ראשונה (2010) וכעבור שנה גם לגם מים מתוך גביע המדינה הראשון שלו, תחת המאמן משה שושן.
"דרך הזהב" של עופרי החלה כאשר עלה לקבוצת נערים ג' מכבי "מקס" חיפה תחת הדרכתו של גילי לבנדה. הקבוצה (2012/13) הצליחה לא להפסיד לאורך עונה שלמה בישראל ותוך כדי תנועה גרפה ארבעה תארים (!!), תופעה ללא תקדים במחלקות הנוער בארץ. ארד היה שותף לזכייה באליפות מחוז השרון, לזכייה בגביע המדינה, גם תואר "אלוף האלופים" בה נוטלים חלק אלופות המחוזות השונים נפל בחלקו ודובדבן בקצפת, זכייה בטורניר נייקי וייצוג ישראל בטורניר העולמי. בחלק האישי תרם ארבעה שערי ליגה.
בתום העונה זומן למבחני התרשמות במחלקת הנוער של הקבוצה האנגלית לסטר שראתה בו פוטנציאל, הזמינה אותו למבחן נוסף אבל ארד העדיף להמשיך בקריירה במכבי חיפה.
עופרי לא נעצר ועונה לאחר מכן (2013/14) כבר היה שותף לשתי אליפויות בעונה אחת. במקור, היה שייך לקבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים" חיפה וזכה עמה באליפות הליגה הארצית הצפונית (כבש חמישה שערים בליגה), אולם יכולתו הגבוהה "הקפיצה" אותו למשחקי קבוצת נערים א' מכבי "יואל" חיפה אותה אימן אורי גוטמן וגם כאן תרם לזכייתה באליפות ליגת העל הראשונה שכוננה באותה שנה.
זאת לא הייתה האליפות האחרונה עם נערים א'. בעונת 2014/15 שוב היה שותף לזכייה באליפות נוספת, בהדרכת גילי לבנדה.
הילד שהחל בטרום גדל והגיע לשיא השיאים של כל כדורגלן במחלקת הנוער: שתי אליפויות רצופות עם קבוצת הנוער בעונות 2015/16 ו- 2016/17 תחת הדרכתו של איתי מרדכי.
גם בנוער חווה היסטוריה. קבוצתו השתתפה , לראשונה בתולדותיה, באליפות אירופה לקבוצות נוער ובמשחק במוסקבה, מול דינמו, כבש שער חוץ שהעלה את חיפה לשלב ה"פלייאוף" בליגת האלופות מול בורוסיה דורטמונד.
במכבי חיפה ביקשו למצוא לבלם הצעיר והמוכשר קבוצה אליה יושאל לצבירת ניסיון והפור נפל על הפועל רמת גן מהליגה הלאומית. גם שם ארד הפך לשחקן בולט ומעמדת הבלם כבש ארבעה שערים.
בסיום העונה הוחזר למכבי חיפה ואחרי המתנה על ספסל המחליפים, תפס את מקומו בשורה הראשונה באמצע עונת 2018/2019.

ארד היה שותף בשתי האליפויות הרצופות של מכבי חיפה בתחילת העשור (2020-22).