מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | עמית זנטי
EN facebook youtube instagram
עמית זנטי
Amit
Zenati
32
עמית זנטי
32
עונת 2017-18  >  הקבוצה  >  עמית זנטי

עמית
זנטי

תאריך לידה
02/04/1997
אזרחות
עמדה
חלוץ
חלוץ
3
הופעות
1
שערים
0
בישולים

חלוץ שהגיע למכבי חיפה כאשר היה בן 14. עשה את כל הדרך מקבוצת ילדים א' ועד להרכב הקבוצה הבוגרת.
נולד באשדוד כדור שני לכדורגלנים. אביו כדורגלן עבר בהפועל המקומית. מטבע הדברים החל לשחק במ.ס.אשדוד אבל בגיל 14 אביו ביקש להקפיצו לרמה גבוהה יותר ובחר במכבי חיפה. מאחר ואשדוד סרבה לשחרר את הכישרון שבדרך, נאלץ להיכנס להסגר בן שנה ורק אחרי מועד סיומו עבר לפנימיית הכדורגל של ה"ירוקים" בכפר גלים. המעבר היה כה טוטאלי שהתבטא בכך שמשפחתו העתיקה את מקום מגוריה לעתלית הסמוכה במטרה להיות קרובים לעמית.
כבר בעונה הראשונה במכבי "מיכאל" חיפה (ילדים א') היה שותף ל"דאבל" תוך שהוא כובש 7 שערים. כעבור שנה, בנערים ג' מכבי "מקס" חיפה הבקיע 17 שערים וסייע בהשגת אליפות נוספת. בעונת 2012-13 העלה את רף הכיבושים שלו ל-32 בקבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים" חיפה שהגיעה לגמר הגביע.
שנה חלפה ועמית זנטי חגג תואר אליפות שלישי (הבקיע 13 שערים) עם קבוצת נערים א' מכבי "יואל" חיפה ואף שיחק בגמר הגביע. בשלוש השנים להופעתו בקבוצת הנוער תרם חלקו לשתי אליפויות וסגנות אחת. בעונת 2014-15 כבש 7 שערים, חלפה שנה וזנטי פגש את רשתות היריבות תריסר פעמים ובעונה האחרונה (16/17) הסתפק בצמד שערים ובהקפת המגרש עם דגל האליפות אבל הפך לשחקן שווה זכויות בקבוצה הבוגרת.
בחלון ההעברות של ינואר 2019 הושאל לקבוצת בני יהודה מליגת העל כדי לצבור ניסיון.

(יצחק הברמן)