מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | טאלב טואטחה
EN facebook youtube instagram tiktok
טאלב טואטחה
Taleb
Tawatha
17
טאלב טואטחה
17
עונת 2021-22  >  הקבוצה  >  טאלב טואטחה

טאלב
טואטחה

תאריך לידה
21/06/1992
אזרחות
ישראלי
עמדה
מגן שמאלי
מגן שמאלי
6
הופעות
0
שערים
0
בישולים

גדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה. תושב הכפר ג'סר א-זרקא הסמוך לקיסריה. את צעדיו הראשונים החל בגיל 10 בבית הספר לכדורגל במתנ"ס בנימינה. מאמנו המליץ להעבירו למכבי חיפה אך מצד שני, חששו שריחוקו מחיק המשפחה יפגע בו. לבסוף, דודו לחץ וטאלב הגיע לחיפה והחל לשחק כחלוץ. כששיחק בקבוצת הנערים החליט מאמנו, איתי מרדכי (שילווה אותו גם בקבוצת הנוער בה טאלב היה שותף לשתי אליפויות בשנים 2008-2010) להסב את תפקידו מחלוץ למגן שמאלי או קשר שמאלי וגם בתפקידים אלה הצטיין בזכות מהירותו. נמנה על סגלי הנבחרות הלאומיות בנערים ובנוער וב-2010 זומן לסגל הנבחרת הצעירה. הפך למחליף למגן הדרום-אפריקני, פיטר מסיללה ובכל פעם שנקרא לדגל, הצטיין. בעונות לאחר מכן ביסס טאווטחה את מעמדו כאחד המגנים הטובים בארץ, בעונותיו בקבוצה הבוגרת רשם טאווטחה 11 בישולים ו-4 שערים, מספרים נאים למגן. עונת 2012/13 הייתה מהטובות של טאווטחה, עונה שבה שיפר את יכולותיו על המגרש, כבש שני שערי ליגה, שער אחד בליגה ובישל מספר רב של שערים. כמו כן היה בורג מרכזי בנבחרת הצעירה של ישראל מסגרת יורו 2013 U-21.

כמו רבים אחרים לפניו, טאלב טוואטחה נמכר לקבוצה הגרמנית איינטרכט פרנקפורט (2016) וישב על ספסל הקבוצה בשעה שזכתה בגביע. לאחר מכן נמכר לקבוצה הבולגרית לודוגוורץ ובסתו 2020 סגר מעגל וחזר למכבי חיפה.

טוואטחה היה שותף לשתי אליפויות נוספות, למרות שאת רובה של העונה השנייה נאלץ להחמיץ עקב פציעה ממושכת וניתוח מסובך ברגלו. בסיום עונת 2021/22, למרות שנותרה לו עוד עונה בחוזה עבר לשחק בבני סכנין מליגת העל.