מכבי חיפה - האתר הרשמי | הקבוצה | עודד בלוש
EN facebook youtube instagram
עודד בלוש
0
עודד בלוש
0
עונת 1977-78  >  הקבוצה  >  עודד בלוש

עודד
בלוש

תאריך לידה
אזרחות
ישראלית
עמדה
קשר
קשר
18
הופעות
3
שערים
2
בישולים

קשר, מיוצאי מחלקת הנוער של המועדון. החל את מסלול הקידום שלו בקבוצת הילדים, הנעריםוהנוער של מכבי חיפה. אומן על ידי אשר עלמני, מכוכבי העבר. בקבוצת הנוער הופיע כחלוץ מרכזי, למרות ששלט רק ברגל שמאל. "התאהב" בקבוצת הנוער עד כדי כך שבשבת מסויימת, כשנקרא לשחק בקבוצת הבוגרים, התלבט והתחבט ולא השלים עם ההחלטה שיוותר על דרבי בליגה לנוער. עלה לקבוצה הבוגרת בגיל 16.5 כשעדיין היה תלמיד בבית הספר "חוגים".
את שערו הראשון כבש בשנת 1974, כבר בדקה השישית במשחק נגד הכח רמת-גן. למרות שהיה שחקן כמעט קבוע בהרכב לא היה מרוצה ממעמדו.  שיחק בנבחרת הנוער אותה אימן דוביד שוויצר בשנים 1974-75 עליה נימנו בין השאר השוער עמנואל (מנו) שוורץ, אורי מלמיליאן מבית"ר ירושלים, עודד מכנס ממכבי נתניה ובני טבק ממכבי תל אביב. גם כשהתחלפו המאמנים ומונה עמנואל שפר המשיך להימנות בנבחרת הנוער יחד עם גיל לנדאו מהפועל תל אביב, אבי קאופמן מהפועל חיפה , חנן אזולאי מבית"ר ירושלים ומאיר (מיקי) בן שטרית ממכבי חיפה.
בשנת 1977 רצה לפרוש (בגיל 20) ולעבור להפועל חיפה, מאחר ולא שותף על ידי אלי פוקס, שהגיע כמאמן חירום כדי להציל את מכבי חיפה מנשירה לליגה הארצית. אחרי ירידתה, מונה כקפטן הקבוצה (1978), תואר שנשלל ממנו כעבור שנה, כאשר במהלך העונה סירב להופיע מול הפועל לוד (חיפה נוצחה 1:0) בגלל סכסוך כספי. בלוש הושעה לשישה שבועות. גם אחרי שסיים את העונש לא רצה לחזור ובמקום זאת העדיף לנסוע לארצות הברית, שם הופיע בעונת 1980 בקבוצה המקצוענית סן-דייגו סוקרס ושיחק עם ליאו קוויאר, קפטן נבחרת מקסיקו והוגו סנשז שמאוחר יותר נמכר לאתלטיקו מדריד ולריאל מדריד.
. כששב לארץ, הנהלת הקבוצה מנעה ממנו לשוב ולהתאמן בשורותיה. מאמן מכבי נתניה, שמואל פרלמן, רצה להחתימו ואף שיתף אותו בשלושה משחקי אינטרטוטו, המסגרת האירופית היחידה בה שיחקה קבוצה ישראלית.  בחיפה סרבו לשחררו. רק כאשר הקבוצה שבה ללאומית ב- 1981 קיבל אישור להצטרף אליה מחדש, אולם חודשיים וחצי לאחר שהוחזר, הוחלט לוותר על שירותיו עקב חילוקי דעות עם ההנהלה ולהציעו למכירה לכל המרבה במחיר. לבסוף הושאל להפועל כפר סמיע מליגה ג`. מאוחר יותר הצטרף לשורות היריבה העירונית, הפועל חיפה. בלוש היה בעל רגל שמאל "כבדה" ובעל בעיטות חזקות. הוא נחשב לשחקן נוקשה שניחן בכושר גופני מעולה.
גולת הכותרת של בלוש אחרי פרישתו, הקמת עמותה של שחקני העבר במכבי חיפה, צעד נדיר וראשוני בכדורגל הישראלי, שמשמה לה למטרה להנציח ולעזור לשחקני העבר במועדון.